Seçim Yoğunluğu

Son zamanlarda her zamankinden fazla çalışıyoruz. Seçimden dolayı işimizin ağırlığı iyice arttı. Bazı günler evi otel gibi kullanıyorum diyebilirim. Bugün evdeydim ve iyice dinlendim. Hayırlısı ile haftaya bugün seçimlerde bitiyor bizde rahatlayacağız. Evde misafirlerim de var onlarla iyi ilgilenemediğim için üzülüyorum.

Bu hafta kayınbabam, kayınvalidem ve kayınçom bizdeydi. Gezdrebildiğim kadar gezdirebildim. Eksikliğimi eşim tamamladı. Güzel bir Diyarbakır izlenimi bıraktık üzerlerinde. Dün memnun şekilde uğurladık. Gurbet böyle bir şey. Gitsen özlüyorsun, gelseler onlar gidince üzülüyorsun. Çok zor bir durum. Bazen aileden uzak çalıştığın işi kazandığın parayı sorguluyorsun. Asgari ücretle memlette çalışmak daha mı iyiydi bu tartışılır. Halimize şükürler olsun. Bu arada biber tohumu alıpbiber ektik. Onların büyümesini gözlemleyeceğim.

81 total views, no views today

Teoman Diyarbakır Konseri

Teoman Diyarbakır konseri harikaydı. Yaklaşık bir buçuk saat süren konserden büyük keyif aldım. Sevdiğim şarkıları canlı canlı Teoman’ın kendisinin sesi ve ekibinin müziği ile dinledim. Diyarbakır’da huzur ortamı olunca güzel şeylerin gerçekleştirebileceğinin kanıtıydı Teoman konseri. Bence Teoman Diyarbakır insalarını karşısında görünce şaşırmıştır. O da böylesi bir kalabalık beklemiyordur.teomandiyarbakirkonserKaç sene oldu sayamadım ama Teoman’ın şarkılarını sevmişimdir. Düne kadar konserine gitmek hiç nasip olmamıştı. Bir hafta öncesinden bilet almaya gittim. Zorla ikna ederek en önden protokol yanından iki bilet aldım. Normalden az pahalıydı ama en önden izlemek için değermiş gerçekten. Dicle Üniversitesinin kongre merkezindeydi konser. Tıklım tıklım doluydu ve bütün biletler satılmıştı. Bu bana Emre Aydın’ın konser faciasını hatırlattı. Çok az kişi gelmişti Emre Aydın konserine tam bir fiyaskoydu.

Konser saatinden yarım saat önce kongre merkezine geldik. Kalabalığı görünce şaşırdım. Konser üniversitenin içinde olduğundan kitlesi fazlaydı. Sonrasında en öndeki yerimize geçip oturduk. Konser yapılacak sahnedeki tasarım çok hoşuma gitti. Ortaya deri bir koltuk arkasına bir lamba kenarda da çalgı enstrümanları çok iyidi. Karıncalı şekilde açık bırakılmış televizyon çok iyi seçilmiş bir dekordu bence. Konser normal olarak kişilerin yerlerini tam olarak alabilmesi için yarım saat geç başladı. Hatırlıyorum da Emre Aydın konserinde iki saat beklemiştik. Teoman hemen çıktı ve şarkılarını söylemeye başladı. Bütün salon şarkılarına eşlik ettik.

Eski ve yeni şarkılarını herkes severek dinledi. Konser sonrası kişilerin konuşmalarında kimse bu kadar güzel olacağını beklemiyordu diyebilirim. Sahnede alkol aldı mı anlayamadık arada bardağından bir şeyler yudumladı ama sudur o su. Teoman evlendi artık ve bir kızı var yapmaz artık öyle şeyler. Konser elbisesini çok beğendik. Koyu renklerde kumaş pantolon ve ceket. Penye bir tshirt ve klasik ayakkabılar kendisine çok yakışmıştı. Saçlarını boyatmış olmalı çünkü magazin programlarında müziği bıraktığı zamanlarda saçlarının beyazladığını görmüştük.

Teoman performans açısından oldukça iyiydi. Seyirciye karşı soğuk değildi. Espiriler yaptı sempatikliğini gösterdi. Seyirci ile zaman zaman konuştu.

teomancicekDicle üniversitesi rektörünün Teoman a sunduğu çiçekleri teoman bizlerle paylaştı. Attığı çiçeklerden yakalayacağım diye yüzüm çizildi. Ama Teoman eli deymiş 🙂 çiçeklerden yakaladım ve eşime verdim. Konserin sonlarına doğru teoman a dokunma fırsatı da buldum. Bu beni çok mutlu etti. Gençler gibi konser izledim. Penaları yakalayamadım ama olsun. Konserde 4 tane video çektim ve 40 yakında fotoğraf çektim. Bunları da ekleyeceğim seçtiklerimi ama.

Konser arasında bazı gruplar alakasız solganlar attı. Teoman hemen yeni bir şarkıya girerek ortamın kötüleşmesini engelledi. Bazıları sahneye çıkmak istedi. Mal adam 7 bine yakın kişi yerinde oturmuş izliyor sen ne yapacaksın sahneye çıkıp. Dengesizler var böyle.

Son zamanlarda çıkardığı albümden Haziran şarkısını ve Ahmet Kaya’nın Acılara Tutunmak şarkısını söylemedi. Söylediği bazışarkıların sözlerini karıştırdı ama bunun o da farkındaydı gülümsedi. Konser saonunda sahne önünde birikmeler olunca kendisi de ilgiye şaşırdı. Diyarbakır’dan açıkçası kimse böylesine Teoman hayranlığı beklemiyordu

Çektiğim fotoğraflardan bazılarını da ekledim. Bu yazı da burada biter. Son olarak Teoman konseri varsa mutlaka gidin. Konser biletleri pahalı ama gerçekten verdiğiniz paraya deyiyo. Kendinizi mutlu ve deşarj olmuş hiisedeceğinizden emin olabilirsiniz. Teoman ve ekibi harika bir iş çıkartıyorlar. Konser harika idi. Sürekli Pena diye bağıran kız penasını alabildi mi bilmiyorum ama hayatında unutamayacağı bir konser olduğundan eminim. Yıllardır istemiştim bu konsere gitmeyi ama bizden uzakta ve genelde barlarda çalıp söylediği için gidememiştim. Şimdi bir amacıma daha ulaştım.

185 total views, 1 views today